V torek, 29. 11. 2022, se je ob 18. uri v Mestni knjižnici Velenje odvijala prireditev ob odprtju razstave Med pravljice. Letos obeležujemo in praznujemo 100. obletnico rojstva znane slovenske mladinske pisateljice Ele Peroci, ki jo najmlajši bralci poznajo predvsem po skrbni muci, ki poskrbi za vse copate – tiste raztrgane, umazane ali izgubljene – in jih spet pokrpa za otroške nožice. Poleg pravljice Muca Copatarica pa ne smemo pozabiti na pravljico Moj dežnik je lahko tudi balon, saj je prav ta zgodba o deklici, ki z dežnikom odpotuje v deželo Klobučarijo, naše učence povabila k likovnemu in literarnemu natečaju. Odziv goriških ustvarjalcev je bil izjemen, njihovo ustvarjalnost s peresom in barvami pa so včeraj tudi nagradili. Nagrajenci iz naše šole so: prvošolci Nika Matošević, Karin Knežević in Sven Praprotnik, drugošolki Taja Tivadar in Pia Petek, tretješolki Sara Petkovnik in Neja Usar ter Nika Lesjak iz 4. razreda. Na literarnem področju iz tretje triade pa je ocenjevalno komisijo prepričala sedmošolka Daša Prelog Lekš.
Odprtje razstave so popestrili otroci iz Vrtca Velenje in akademske glasbenice, obiskovalce, ki so lahko prisluhnili še glasbeni pravljici Ela in violina, pa je pozdravila tudi vnukinja Ele Peroci.
Razstava likovnih in literarnih del pa zagotovo kliče po obisku. Pravljic ni nikoli preveč, mar ne?
Vesna Penec, prof.

Dostopnost