V četrtek, 27. 10. 2022, je bil za naše prvošolce velik dan – imeli so sprejem v šolsko skupnost. Pripravili so ga starejši učenci – člani šolske skupnosti, pod mentorstvom ge. Alenke Videmšek. Prvošolce so navdušili s plesnimi in glasbenimi točkami, goriški škratki pa so popestrili program s svojo nagajivostjo.
V dokaz, da so pravi šolarji, so prvošolci uspešno odgovorili na nekaj težkih vprašanj in odlično zapeli šolsko himno.
S spodbudnimi besedami in prijaznim pozdravom sta prvošolce nagovorila predsednica šolske skupnosti, Daša Prelog Lekš, ter ravnateljica, ga. Barbara Trebižan, ki je ob koncu vodila svečano prisego. Prvošolci so v en glas ponavljali:
DANES SVEČANO OBLJUBIM:
DA SE BOM PRIDNO UČIL IN VSAK DAN DOMAČO NALOGO NAREDIL.
DA BOM VEDNO RAD POMAGAL.
DA BOM GOVORIL RESNICO, GLEDAL V OČI IN RAD IMEL OSNOVNO ŠOLO GORICO.
Tako je naša šolska skupnost postala bogatejša za 42 novih članov.
Prvošolci so prejeli potrdila o sprejemu v šolsko skupnost in darilo – vrečke za copate, ki jih bodo z veseljem uporabljali.
Novim članom šolske skupnosti ob pomembnem dogodku iz srca čestitamo in želimo, da bi se na naši šoli dobro počutili in se veliko naučili.

Dostopnost