V sredo, 20. novembra 2019, na svetovni dan otrok, smo učence 1. razreda sprejeli v šolsko skupnost Osnovne šole Gorica.

Ta svečan dogodek so s petjem, plesom in kančkom smeha popestrili učenci od 3. do 9. razreda.  Prvošolci so ob tej priložnosti prejeli v spomin priponko naše šole, katera jih bo spominjala na leto, ko so  prvič prestopili šolski prag. Prvošolce je pozdravil tudi gospod ravnatelj, Ivan Planinc, ki jih je ob tej priložnosti tudi opomnil, da je naloga dobrega učenca zelo odgovorna in pomembna. Dobrodošlico na naši šoli jim je izrekel tudi predsednik šolske skupnosti, Gregor Štukovnik, učenec 9.a razreda. Da pa je sprejem ostal v sladkem spominu, so vsi prvošolci dobili tudi škrnicelj suhega sadja in oreščkov.

Po končani prireditvi so prvošolci skupaj s svojimi učiteljicami zapeli šolsko himno in pokazali, da jo že res dobro poznajo.

Vsem prvošolcem ob vstopu v šolsko skupnost čestitamo in jim želimo veliko uspehov na njihovi nadaljnji učni poti.

Šolska skupnost OŠ Gorica

 

Dostopnost