V Festivalni dvorani Pionirskega doma v Ljubljani je v sredo, 9. maja, potekala prireditev ob zaključku natečaja Evropa v šoli, ki se ga tudi naši učenci že tradicionalno zelo uspešno udeležujejo. Mladi ustvarjalci so letos poustvarjali na temo Dediščina okoli nas: Kjer preteklost sreča prihodnost. Svoje ideje so lahko izrazili z literarnimi, likovnimi, fotografskimi in video deli. Na odru med najboljšimi ustvarjalci sta bila tudi naša učenca Januš Purg, ki je z literarnim izdelkom osvojil 1. mesto v tretji triadi, in petošolka Mia Kajba, ki je z likovnim izdelkom osvojila 3. mesto med učenci druge triade.

Osrednji del prireditve je bil pogovor otrok in mladostnikov z evropsko komisarko Violeto Bulc, za glasbo pa sta poskrbela ambasadorja leta kulturne dediščine dr. Igor Saksida in reper Rok Trkaj.

Dostopnost