V sredo, 1. 12. 2021, je bil za naše prvošolce velik dan – imeli so sprejem v šolsko skupnost.  Pripravili so ga starejši učenci – člani šolske skupnosti, pod mentorstvom ge. Alenke Videmšek. Prvošolce so navdušili s plesnimi in glasbenimi točkami, Goriški škratki pa so popestrili program s svojo nagajivostjo.

V dokaz, da so pravi šolarji, so prvošolci uspešno odgovorili na nekaj težkih vprašanj in odlično zapeli šolsko himno.

S spodbudnimi besedami in prijaznim pozdravom sta prvošolce nagovorila predsednik šolske skupnosti, Žan Lukas Grosman, ter ravnateljica, ga. Barbara Trebižan, ki je ob koncu vodila svečano prisego. Prvošolci so v en glas ponavljali:

DANES SVEČANO OBLJUBIM: 

DA SE BOM PRIDNO UČIL IN VSAK DAN DOMAČO NALOGO NAREDIL. 

DA BOM VEDNO RAD POMAGAL. 

DA BOM GOVORIL RESNICO, GLEDAL V OČI IN RAD IMEL OSNOVNO ŠOLO GORICO. 

Tako je naša šolska skupnost postala bogatejša za 60 novih članov.

Prvošolci so prejeli potrdila o sprejemu v šolsko skupnost in darilo – podloge za sedenje, ki jih bodo z veseljem uporabljali pri pouku v naravi, pa tudi v učilnici.

Novim članom šolske skupnosti ob pomembnem dogodku  iz srca čestitamo in želimo, da bi se na naši šoli dobro počutili in se veliko naučili.

Dostopnost